Adaptačné a obranné mechanizmy u detí s komplexnou traumou-ONLINE

Pozývame Vás na online workshop o adaptačných a obranných mechanizmoch u detí s komplexnou traumou pod vedením psychoterapeutky Any M. Gómez, ktorá sa dlhodobo venuje téme traumy, prednáša a vedie semináre po celom svete.
Workshop bude vedený v anglickom jazyku s prekladom do slovenčiny. Prekladať bude Mgr. Hanka Vojtová.

ONLINE prihlásenie TU

Je určený všetkým odborníkom, ktorí pracujú s deťmi a rodinami v terapeutickej praxi, v poradenstve, s rodinami v náhradnej a pestúnskej starostlivosti.

Adaptačné a obranné mechanizmy u detí s komplexnou traumou deti zasiahnuté ranou a chronickou traumatizáciou si potrebujú vyvinúť adaptačné a obranné
mechanizmy nato, aby mohli prežiť vo vzťahovo nepodnetnom a zraňujúcom prostredí. Postupom času sa tieto mechanizmy stanú rigidnými a neflexibilnými, čo ovplyvňuje vzťahy dieťaťa a dokonca to má aj vplyv na výsledok terapeutickej práce.
V tomto workshope sa budeme zaoberať teóriou, ako aj súvislosťami medzi fóbiami a traumou, obrannými a adaptačnými mechanizmami. Prezentácia bude zahŕňať prácu na systéme aj dyáde, lebo len tak je možné ovplyvniť meta-obrany a medzigeneračné vzorce. Ukážeme si, ako obnoviť spojenie a koregulačné procesy v interakcii rodič-dieťa.
Budeme sa venovať stratégiám, ktoré priamo riešia obranné a adaptačné mechanizmy súvisiace s traumou, s využitím hry, práce s časťami, terapie Sandtray a intervenciách založených na Polyvagálnej teórii v rámci fázovo orientovaného prístupu.

Agresivita v kontexte komplexnej traumy: fázovo orientovaný a multimodálny prístup
Každodenné fungovanie traumatizovaných detí prináša veľké požiadavky na ich samoreguláciu (seba – organizáciu). Agresivita (ako vyjadrenie obrany) tak slúži na splnenie nárokov spolužitia s okolím. Jendou z najväčších výziev v práci detských terapeutov, je práve agresivita zameraná na iných. Tieto deti „nesú“ impulzívne reakcie, rigidné formy sebaochrany, internalizáciu zraňujúcich vzťahových osôb a časti páchateľa, neisté a dezorganizované vnútorné pracovné
modely, dysregulované autonómne stavy a hanbu.
Táto prezentácia poskytne teoretický a klinický rámec na porozumenie a možnosti práce s agresivitou a hostilitou u detí. Sprostredkujeme vám tipy a príklady ako pracovať s nepriateľskými a agresívnymi časťami u detí, s rešpektom k ich vývinovým kapacitám.

Tento workshop sa bude zaoberať tým, ako využiť metaforu, hru, Sandtray, somatické a expresívno-umelecké terapie. Bude sa zaoberať tým, ako pracovať s dieťaťom a jeho rodinným systémom. Ako im poskytnúť bezpečný priestor a vzťah, kontajment, koreguláciu, čo vytvára základ pre integráciu a liečenie v ich novej skúsenosti.

Ciele:
Účastníci sa naučia:
1. zachytiť a identifikovať významné etiologické faktory, ktoré prispievajú k utvárajú rigidnných obrán a formám sebaochrany u detí s komplexnou traumou.
2. Skúmať, identifikovať a hovoriť s deťmi o obranných mechanizmoch.
3. Využiť stratégie z hry, práce s časťami, z terapie Sandtray, či intervenciách vychádzajúcich z Polyvagálnej teórie a terapie EMDR.

Dátum: 26.11.2024
Miesto: online priestor-platforma ZOOM
Cena: 130 Eur
Časový rozsah: začiatok o 14,00hod. (registrácia sa otvára 13:30), predpokladaný koniec medzi 21,00 a 22,00hod.

Zo stretnutia nebudeme vyhotovovať zvukový ani obrazový záznam.

 

O lektorke:

Ana M Gómez – MC, LPC je zakladateľkou a riaditeľkou inštitútu AGATE vo Phoenixe, AZ. Je psychoterapeutkou, autorkou a medzinárodne prednáša o komplexnej a vývinovej traume u detí a adolescentov, generačnej traume a disociácii a o ich liečbe. Ana viedla workshopy a školenia
venované odbornej verejnosti po celom svete. Je členkou Medzinárodnej spoločnosti pre štúdium traumy a disociácie (ISSTD).
Ana je taktiež autorkou EMDR terapie zameranej na prácu s deťmi v oblasti komplexnej traumy, vzťahovej väzby a disociácie a autorkou článkov o využití EMDR terapie u detí a adolescentov.
Napísala viaceré detské knižky, vyvinula množstvo intenzívnych tréningových programov a protokolov, ktoré zahŕňajú EMDR – Sandtray Protokol a Systemický protokol, EMDR –Informovaný program na liečbu medzigeneračnej traumy a vzťahovej väzby medzi rodičom a dieťaťom.
V roku 2011 získala ocenenie „ Distinguished Service Award“ od asociácie Arizona Play Therapy Association a v roku 2012 cenu Sierra Tucson „Hope Award“.

Date

nov 26 2024

Time

14:00 - 22:00

CENA

130.00€

LOKALITA

Online priestor
Platforma ZOOM
Mgr. Katarína Melová

ORGANIZÁTORI

Mgr. Katarína Melová
Phone
0944 216 773
Email
kmelova@terrainweb.sk
Website
www.terrainweb.sk

Other Organizers

Beáta Urbancová
Phone
+421911501310
Email
vzdelavanieza@gmail.com
QR Code

2 komentáre

  1. Klára Veselská 19. septembra 2024 v 11:30- Odpovědět

    Dobrý den, chci se zeptat, jestli bude mozny i online záznam, sama jsem detsky klinicky psycholog a mam dítě v pěstounské péči, o tento webinar velmi stojím, ale kvůli režimu doma ,musím dceru uspavat, bych se musela odpojit tak nejpozději před 19.hodinou.

    • Katarína Melová 19. septembra 2024 v 11:33- Odpovědět

      Dobrý deň
      Online záznam po dohode s lektorko nebude.
      Ďakujeme za porozumenie

Napsat komentář