Význam haptického vnímania v arteterapii ONLINE…

…Diagnostický pohľad a implicitná úroveň vývojových deficitov – prostredníctvom využitia terapie dotykom a práce s hlinou.

Pozývame vás na online workshop, s významnou arteterapeutkou Corneliou Elbrecht (Austrália).

Online workshop cez platformu ZOOM sa uskutoční v termíne 22.5, a 29.5.2024 (streda), začiatok o 9,00,ukončenie o 12,00hod.

ONLINE PRIHLÁSENIE TU

Workshop je rozdelený na dve stretnutia, ktoré sú zamerané na prácu s hlinou. Je určený pre odborníkov, ktorí majú záujem dozvedieť sa viac k tejto téme.
Absolvovanie predchádzajúcich stretnutí, ktoré sme realizovali v r. 2021 – 2023 s Cornéliou Elbrecht nie je podmienkou
Workshopy budú prekladané do slovenského jazyka.
Obsahom workshopov bude teória a praktické cvičenia.

Haptické vnímanie, dotýkanie sa predmetov, je najzákladnejšou ľudskou skúsenosťou. V prvom roku života dieťaťa dominuje hmat. Hmatový kontakt je prvý spôsob kontaktu, ktorý sa učíme. Naše najrannejšie spomienky na telo a bezpečné pripútanie so vzťahovou osobou sa vytvorili v senzomotorickej spätnej väzbe, ktorá prinášala pocit bezpečia.
Láska a násilie sa primárne komunikujú dotykom. Nevhodné dotyky narušia naše hranice. Sexuálnym zážitkom v drvivej väčšine vládne hmat, a tým sú i lekárske procedúry, ako i všetky ostatné udalosti, ktoré sa dejú s naším telom.
Mnoho detí trpí problémami s učením a spávaním v dôsledku vývinových deficitov. Trauma sa často stávala počas tehotenstva, pri pôrode alebo v prvých rokoch života dieťaťa, kedy ešte nebol vyvinutý jazyk a kognitívne spracovanie. V tomto veku u dieťaťa je preto vhodný prístup, ktorý sa zameriava na ich senzorickú a motorickú kôru, nato, aby sa prostredníctvom neho vytvárali nové spojenia.
Ak trauma u dieťaťa nastala v takomto rannom vývinovom období, kognitívne terapie neprinesú zmenu, vrátene vizuálneho vnímania, na ktoré sa zameriava arteterapia.
Pomocou práce s hlinou sa na kurze zameriame na neurobiológiu dotyku, rôzne pamäťové systémy, ktoré uchovávajú dotykové zážitky.
Budeme sa venovať vývinovým, predverbálnym štádiam prvých štyroch rokov života.
Povieme si viac k tomu, ako riešiť senzomotorické potreby detí a dospelých, keď vývin narušila komplexná trauma.

K online workshopu si prosím pripravte tento materiál:,

-Prstové farby

-Hárok papiera A2 – musí byť dostatočne veľký, aby umožnil pohyb oboma rukami a absorboval farbu bez toho, aby sa roztrho

-Krém na holenie – neparfumovaný (voliteľné)

-5kg hladkej hliny – cca veľkosť ananásu. Náhradou môže byť cesto, no uprednostňuje sa odolnejšia hlina

-Miska s vodou na umývanie rúk

-Papierové utierky

Termín: 22.5. a 29.5.2024-9,00-12,00 (stredy)
Miesto: Online priestor-platforma ZOOM
Cena: 150e (dokopy za obe stretnutia), nie je možné zúčastniť sa len jedného stretnutia. Viac info o platbe po prihlásení.

Z workshopu sa nebude vyhotovovať záznam.

O lektorke:


Cornelia Elbrecht, AThR, SEP, ANZACATA, IEATA,IACAET 
Cornelia je zakladateľkou a riaditeľkou Inštitútu pre senzomotorickú arteterapiu v Austrálii. Zaoberá sa transpersonálnou psychológiou, jungiánskou a gestalt terapiou, bioenergetikou a prácou s telom.
Je terapeutkou somatického prežívania traumy (SEP). V priebehu desaťročí spojila tieto prístupy do formy arteterapie zameranej na telo a traumu, ktorú vyučuje vo svojom centre Claerwen Retreat, medzinárodne a online https://training.sensorimotorarttherapy.com.
Vyvinula vedenú kresbu ako bilaterálnu formu mapovania tela a terapie hlineným poľom ako jedinečný, haptický prístup k liečeniu vývinovej traumy u detí.
Cornelia vyvinula množstvo online školiacich kurzov, ktoré ponúkajú komplexný profesionálny rozvoj pre odborníkov v oblasti duševného zdravia a pedagógov. Vydala štyri knihy a niekoľko akademických esejí.
www.sensorimotorarttherapy.com

Dátum

máj 22 2024
Expirovaný

Čas

9:00 - 12:00

CENA

150.00€

LOKALITA

Online priestor
Platforma ZOOM

ORGANIZÁTORI

Mgr. Katarína Melová
Mgr. Katarína Melová
Telefón
0944 216 773
Email
kmelova@terrainweb.sk
Webová stránka
https://www.terrainweb.sk

Ostatní organizátori

Beáta Urbancová
Telefón
+421911501310
Email
vzdelavanieza@gmail.com
QR Code

Napsat komentář

Go to Top