Práca s mandalou s využitím techniky senzomotorickej arteterapie

Pozývame vás na online workshop, s významnou arteterapeutkou Corneliou Elbrecht (Austrália).

Online prihlásenie TU

Workshop je rozdelený na dve stretnutia, ktoré sú zamerané na vedenú kresbu v senzomotorickej arteterapii so zameraním na prácu s mandalami-

15.3.2023: Mandaly pre páry a skupiny , 9,00-12,00,

22.3. 2023: Mandaly ako krízová intervencia, 9,00-12,00

 

Mandaly majú starobylú históriu, nachádzame ich vo všetkých kultúrach po tisíce rokov. Ich tvar je tvarom základnej štruktúry všetkých živých bytostí. V terapii môžu byť mandaly dôležitým nástrojom na stabilizáciu klientov v kríze. Posilňujú krehké ego a ponúkajú organickú štruktúru na spojenie so životom v nás a komunikáciu.

Sú vhodným výtvarným cvičením pre všetky vekové kategórie a nevyžadujú a nevyžadujú ši žiadne umelecké nadanie.

Workshop je určený pre odborníkov, ktorí majú záujem dozvedieť sa viac tejto technike.
Tieto dve stretnutia voľne nadväzujú na stretnutia v r. 2020- 2022, no absolvovanie predchádzajúcich stretnutí nie je podmienkou.

Workshop bude prekladaný do slovenského jazyka. Obsahom bude teória a praktické cvičenia.

Umelecké materiály ktoré budete potrebovať:

 • Papier
 • Farby, pastelky, pastely, fixy
 • Kolážový materiál: peria, vlna, listy, kôra, kamienky alebo čierna plastelína
 • Nožnice a lepidlo

Miesto: Online workshop sa uskutoční v online priestore cez platformu ZOOM.

Termín: 15.3.2023: Mandaly pre páry a skupiny , 9,00-12,00

               22.3. 2023: Mandaly ako krízová intervencia, 9,00-12,00

Cena: 110 eur, (bližšie informácie k platbe zasielame po prihlásení sa. Vaše miesto na kurze je záväzné až po uhradení poplatku. Následne obdržíte potvrdzujúci email.  Ak sa prihlásite, no nebudete sa môcť zúčastniť, je potrebné si nájsť za seba náhradu. Poplatok za seminár v prípade neúčasti nevraciame. Prihlásením a úhradou  zároveň akceptujete podmienky účasti, platby a stornopoplatku)

K senzomotorickejarteterapii:

Pojem senzomotorická arteterapia podporuje uvedomenie si vrodených motorických impulzov vo svaloch a vnútorných orgánoch. Vnímanie týchto vzorcov prúdenia a uvoľnenia, napätia a kolapsu v tele je viditeľné prostredníctvom kresby.

Nazývame ju vedená kresba. Pracuje sa oboma rukami so zatvorenými očami na veľkých kusoch papiera. Proces kresby nie je orientovaný na obraz, ale na proces a zameriava sa na rytmické opakovanie pociťovaných telesných vnemov, s ktorými je spojené i emočné prežívanie. Tento zdanlivo jednoduchý proces zmyslového vnímania a rytmického vyjadrenia impulzov, umožňuje jedinečný spôsob komunikácie s autonómnym nervovým systémom.
Vedená kresba má bohatú históriu, vyvíjala sa v Nemecku, v 80. rokoch. Trvalo dokáže priniesť úľavu pri práci s klientmi s PTSP a tak umožňuje „ prepísať biografiu“ smerom k autentickejšiemu, živšiemu pocitu seba samého.

O lektorke:

Cornelia Elbrecht je priekopníčkou v technikách arteterapie so špecializáciou na liečenie traumy. Arteterapeutka s viac ako 40-ročnými skúsenosťami je renomovanou autorkou, pedagogičkou, zakladateľkou a riaditeľkou Inštitútu pre senzomotorickúarteterapiu.
Študovala na škole pre iniciálnu terapiu v Schwarzwalde v Nemecku (SchoolforInitiatic Art Therapy in Germany) a získala titul v odbore výtvarného umenia a umeleckého vzdelávania spolu s rozsiahlym postgraduálnym výcvikom v odbore Jungian and GestaltTherapy, Bioenergetika a v Inštitúte pre výcvik somaticexperiencing (SETI).
Najznámejšia pre svoju špičkovú prácu s GuidedDrawing a ClayFieldTherapy. Pravidelne organizuje workshopy po celom svete a na ClaerwenRetreat v Apollo Bay v Austrálii – medzinárodne rešpektovanom vzdelávacom inštitúte pre arteterapiu.
Je autorkou mnohých kníh a vedie akreditované online kurzy pre arteterapeutov, pedagógov a odborníkov v oblasti duševného zdravia, ktoré sa snažia porozumieť prístupu arteterapeutickej liečby traumy a tela.
www.sensorimotorarttherapy.com

 

Date

mar 15 2023

Time

9:00 - 12:00

CENA

110.00€

LOKALITA

Online priestor
Platforma ZOOM

ORGANIZÁTORI

Beáta Urbancová
Phone
+421911501310
Email
vzdelavanieza@gmail.com
QR Code

4 komentáre

 1. Mariana Kováčová 3. októbra 2022 v 13:10- Odpovědět

  Ako sa dá prihlásiť ? Nenašla som prihlasovací formulár.

  • Katarína Melová 5. októbra 2022 v 9:03- Odpovědět

   Dobrý deň,
   je stránke s informáciami o kurze, je potrebné kliknúť na Online prihlásenie TU (druhý riadok pod nadpisom).
   Ďakujeme za Váš záujem o naše vzdelávanie.
   S pozdravom za kolektív IZV

   Beáta Urbancová
   0911 501 310

 2. Kristína Liberčanová 3. októbra 2022 v 15:56- Odpovědět

  Mám záujem o workshop, ale mohla by som ho uhradiť ešte v roku 2022, aby som si ho mohla hradiť z projektu? Ďakujem za reakciu

  • Katarína Melová 5. októbra 2022 v 8:56- Odpovědět

   Dobrý deň, samozrejme je možné seminárny poplatok zaplatiť ešte v tomto roku.
   Poprosila by som Vás, pri vypĹňaní prihlášky vypísať Vaše fakturačné údaje a do poznámky zadať, že je potrebné obratom vystaviť faktúru.
   S pozdravom za kolektív IZV

   Beáta Urbancová
   0911 501 310

Napsat komentář