Podpora psychickej odolnosti detí a dospelých – s terapeutickými kartami REZILIENCIA

online prihlásenie TU

…ako sa ľudia vyrovnávajú s ťažkými udalosťami, ktoré menia ich životy…psychická odolnosť nie je vlastnosť, ktorú niekto má a niekto nemá…. môže sa ju naučiť ktokoľvek…

Workshop je zložený z aktivít zameraných na podporu reziliencie detí, adolescentov a dospelých prostredníctvom terapeutických kariet. Účastníci absolvujú sebaskúsenosť s terapeutickými kartami- ukážky práce pri vytváraní vzťahu, kontraktovaní, sebapoznávaní a vyjadrovaní prianí a potrieb dieťaťa, adolescenta a dospelého, pri  budovaní sebapodpory a odolnosti. Pri práci použijeme terapeutické karty More emócií, Truhlica minulosti, Resilio a Reziliencia (Podpora psychickej odolnosti detí a dospelých), Metafora ženskej identity a Emočné a situačné karty pre mužov. Práca s klientom  je založená na konceptoch gestalt terapie, naratívnej terapie, KBT a pozitívnej psychológie.

Všetky druhy kariet je možné využiť v individuálnej a skupinovej terapii detí a dospelých, v poradenstve, v osobnostnom rozvoji klientov, kariérnom poradenstve. Účastníci dostanú základnú teóriu formou slidov, ostatné aktivity sú zážitkové.

Kurz je určený psychológom a psychoterapeutom, liečebným, špeciálnym a sociálnym pedagógom, pracovníkom krízových centier, ale aj výchovným poradcom a koordinátorom primárnej prevencie.

 

Termín: 17.4.2023, začiatok o 9.00 a predpokladaný koniec o 13.00

Miesto: ALMA (štúdio pohybu a jogy), Janka Kráľa 7, 010 01 Žilina

Cena: 55€ (viac info o platobných údajoch po prihlásení)

O lektorke:

Mgr. et Mgr.  Mária Anyalaiová, PhD.

Má psychologickú, pedagogickú a psychoterapeutickú kvalifikáciu. Psychologické vzdelanie vrátane doktorandského štúdia absolvovala na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského a Fakulte psychológie Paneurópskej vysokej školy v Bratislave, pedagogické vzdelanie na Pedagogickej fakulte Univerzity Komenského a psychoterapeutické vzdelanie v Českém institutu pro výcvik v Gestalt psychoterapii v Brne. Pracovala ako školská psychologička na dvoch základných školách, v súčasnosti pracuje v centre pedagogicko- psychologického poradenstva a prevencie. Spolupracovala s Filozofickou fakultou UK Bratislava ako lektorka pre frekventantov špecializačného kurzu zo školskej psychológie a pri preklade amerického projektu Second Step (v slovenskej verzii Srdce na dlani) na prevenciu násilia v školách.

Date

apr 17 2023

Time

9:00 - 13:00

CENA

55.00€

LOKALITA

Alma štúdio
Žilina

ORGANIZÁTORI

Beáta Urbancová
Phone
+421911501310
Email
vzdelavanieza@gmail.com
QR Code

2 komentáre

 1. Adriána 24. februára 2023 v 12:47- Odpovědět

  Dobrý deň, môžem sa zúčastniť workshopu aj keď ešte nemám absolvovaný základný kurz na prácu s terapeutickými kartami? Ďakujem za odpoveď. Adriána Beňová

  • Katarína Melová 27. februára 2023 v 11:49- Odpovědět

   Dobrý deň,
   áno môžete sa zúčastniť workshopu, aj keď nemáte kurz s kartami. Ten je potrebné mať absolvovaný ak by ste sa chcela zúčastniť Krízovej intervencie na školách 1,2.
   S pozdravom za kolektív IZV

   Beáta Urbancová

Napsat komentář