Online – Intenzívny kurz práce s terapeutickými kartami

Workshop vedie  Mgr. et Mgr. Mária Anyalaiová, PhD.

Online prihlásenie TU 

Karty umožňujú „vidieť dnu“, pomáhajú pochopiť čo sa aktuálne deje, prinášajú obsahy z nevedomia. Karty podporujú rozširovanie vedomia kombináciou verbálneho a imaginárneho. Sú prispôsobiteľné rôznym typom práce, pretože ich hlavným cieľom je uľahčiť porozumenie.

Kurz je určený psychológom a psychoterapeutom, liečebným, špeciálnym, sociálnym pedagógom a odborným pracovníkom krízových centier (v prípade, že Vaša profesná základňa nespadá do tejto skupiny, informujte sa prosím u organizátora o možnosti Vašej účasti).

Všetky druhy kariet je možné využiť v individuálnej a skupinovej terapii detí a dospelých, v poradenstve, v osobnostnom rozvoji klientov, kariérovom poradenstve. Účastníci dostanú základnú teóriu formou slidov, ostatné aktivity sú zážitkové

Počas kurzu pracujeme cez platformu ZOOM

 • Účastníci sa navzájom vidia, počujú, aktívne zasahujú do priebehu stretnutia, sledujú videá aj prezentácie lektora
 • Účastníci dostanú vopred handouty, ktoré ich budú sprevádzať počas workshopu – môžu tak venovať svoju plnú pozornosť výkladu lektorky
 • Lektorka pracuje s kartami interaktívne s účastníkmi workshopu – absolvujú 3 sebaskúsenostné aktivity
 • Počas online kurzu netreba mať zakúpene karty dopredu
 • Po absolvovaní účastníci obdržia (mailom) potvrdenie o účasti, s pečiatkou a podpisom.

 

Po prihlásení dostanete do emailu bližšie info k platbe a ďalšiemu postupu 🙂

Copingové terapeutické karty (Cope cards)

Na kurze sa účastníci naučia používať model komunikačných a copingových stratégií izraelskej psychologičky Ofry Ayalon BASIC PH a následne využiť model v krízovej intervencii, poradenstve a terapii. Metóda bola použitá  izraelskými psychológmi pri krízovej intervencii po rukojemníckej dráme v Beslane, po Srebrenickej genocíde v Bosne, po tsunami na Haiti, po zemetrasení v Turecku, vo vojnových konfliktoch v Izraeli. Karty je možné využiť aj v individuálnej a skupinovej terapii detí a dospelých, v poradenstve, osobnostnom rozvoji klientov. Ich cieľom je chrániť, prepájať a sprostredkovať porozumenie  svojmu príbehu a procesu a príbehom druhých. Uľahčujú prístup človeka k jeho vnútorným pocitom a tvorivej imaginácii, podporujú zdieľanie traumatickej udalosti a pomáhajú klientovi nachádzať vlastné copingové stratégie.

Karty s príbehmi (Storytelling cards)-Využijete ich pri poznávaní klienta, jeho procesu a odkrývaní figúr, formulovaní zákazky, poznávaní jeho životného scenára,  jeho spôsobu vzťahovania sa k sebe a k ostatným, spôsob zvládania prekážok a riešení konfliktov.

Pri práci s Emočnými kartami (Emotion cards) vás naučíme ako  nadviazať kontakt s detským klientom, ako ho naučiť identifikovať vlastné emócie aj emócie druhých. Využitie kariet je ďalej v psychodráme a modelovaní, poznávaní emočnej klímy v triede. Ukážeme si prácu s rodinou, školskou triedou, s dospelými (učiteľský zbor, organizácia).

Karty Mythos (Mythos cards) zobrazujú scény, kulisy a rekvizity, ktoré patria do sveta mýtov a legiend. Využívajú sa pri výstavbe príbehov jednotlivcov aj skupiny, definovaní pocitov, tém a procesu klienta.

Čas: 6.2.2023, začiatok o 9.00 a koniec o 16.00hodine.

Cena: 80€ platbu je potrebné uhradiť bankovým prevodom (VS: 6022023) na účet: SK6683300000002600768725

 

O lektorke:

Mgr. et Mgr.Mária Anyalaiová, PhD.

Má psychologickú, pedagogickú a psychoterapeutickú kvalifikáciu. Psychologické vzdelanie vrátane doktorandského štúdia absolvovala na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského a Fakulte psychológie Paneurópskej vysokej školy v Bratislave, pedagogické vzdelanie na Pedagogickej fakulte Univerzity Komenského a psychoterapeutické vzdelanie v Českém institutu pro výcvik v Gestalt psychoterapii v Brne. Pracovala ako školská psychologička na dvoch základných školách, v súčasnosti pracuje v centre pedagogicko- psychologického poradenstva a prevencie a v ambulancii klinickej psychológie. Spolupracovala s Filozofickou fakultou UK Bratislava ako lektorka pre frekventantov špecializačného kurzu zo školskej psychológie a pri preklade amerického projektu Second Step (v slovenskej verzii Srdce na dlani) na prevenciu násilia v školách.

Date

feb 06 2023

Time

9:00 - 16:00

CENA

80,00

LOKALITA

Online priestor
Platforma ZOOM
Jana Dejová

ORGANIZÁTORI

Jana Dejová
Phone
+421915103394
Email
jdejova@terrainweb.sk
QR Code

2 komentáre

 1. Denisa 5. novembra 2022 v 15:19

  Dobry den.
  Prosim Vas, kedy planujete uskutocnit dalsi kurz prace s terapeutickymi kartami?
  Dakujem,
  Sopoligova

  • Katarína Melová 8. novembra 2022 v 9:32

   Dobrý deň,
   predpokladáme, že kurz budeme opakovať na jar 2023.
   Je potrebné sledovať našu webovú a FCB stránku.
   S pozdravom za kolektív IZV

   Beáta Urbancová

Komentáře nejsou povoleny.