Komplexná trauma a disociácia u detí a adolescentov-ONLINE

Pozývame Vás na online workshop o traume a disociácii u detí pod vedením psychoterapeutky Any M. Gómez, ktorá sa dlhodobo venuje tejto téme, prednáša a vedie semináre po celom svete.

Online prihlásenie TU

 

Workshop bude vedený v anglickom jazyku s prekladom do slovenčiny.

Je určený všetkým odborníkom, ktorí pracujú s deťmi a rodinami v terapeutickej praxi, v poradenstve, s rodinami v náhradnej a pestúnskej starostlivosti.

Deti a adolescenti s traumou a dezorganizovanou vzťahovou väzbou majú vo vzťahovaní sa zakorenenú nedôveru a disociáciu. V dôsledku traumatizácie v detstve môže dôjsť k narušeniu vývoja kľúčových neuronálnych štruktúr a tým sa menia reakcie dieťaťa na stresové podnety (v zmysle zvýšenej citlivosti, vulnerability), čo robí liečbu zložitou a spletitou.
Na online seminári sa budeme zaoberať teoretickými modelmi, ktoré sa zaoberajú etiológiou a vývojom disociácie.
Budeme sa venovať tomu, ako dlhotrvajúca a chronická traumatizácia, ktorá sa vyskytuje počas kritických období vývoja dieťaťa ovplyvňuje vývin jeho nervovej sústavy, vplýva na jeho integračné schopnosti, regulačné systémy ako i na formovanie identity.
Počas seminára si priblížime disociačné kontinuum a  najčastejšie symptómy, ktoré sú výsledkom komplexnej traumy a disociácie u detí a adolescentov.

Dátum: 12.05.2023
Miesto: online priestor-platforma ZOOM
Cena: 100eur
Časový rozsah: začiatok o 14,00hod. (registrácia sa otvára 13:30), predpokladaný koniec medzi 21,00 a 22,00hod.

O lektorke:

Ana M Gómez – MC, LPC je zakladateľkou a riaditeľkou inštitútu AGATE vo Phoenixe, AZ. Je psychoterapeutkou, autorkou a medzinárodne prednáša o komplexnej a vývinovej traume u detí a adolescentov, generačnej traume a disociácii a o ich liečbe. Ana viedla workshopy a školenia venované odbornej verejnosti po celom svete. Je členkou Medzinárodnej spoločnosti pre štúdium traumy a disociácie (ISSTD).
Ana je taktiež autorkou EMDR terapie zameranej na prácu s deťmi v oblasti komplexnej traumy, vzťahovej väzby a disociácie a autorkou článkov o využití EMDR terapie u detí a adolescentov.
Napísala viaceré detské knižky, vyvinula množstvo intenzívnych tréningových programov a protokolov, ktoré zahŕňajú EMDR – Sandtray Protokol a Systemický protokol, EMDR –Informovaný program na liečbu medzigeneračnej traumy a vzťahovej väzby medzi rodičom a dieťaťom.
V roku 2011 získala ocenenie „ Distinguished Service Award“ od asociácie Arizona Play Therapy Association a v roku 2012 cenu Sierra Tucson „Hope Award“.

Date

máj 12 2023

Time

14:00 - 22:00

CENA

100.00€

LOKALITA

Online priestor
Platforma ZOOM

ORGANIZÁTORI

Beáta Urbancová
Phone
+421911501310
Email
vzdelavanieza@gmail.com
QR Code

2 komentáre

 1. Jitka Varyšová 1. marca 2023 v 21:23- Odpovědět

  Dobrý den,

  ráda bych se na tento webinář přihlásila.
  Děkuji
  PhDr. Jitka Varyšová, klinická psycholožka

  • Katarína Melová 3. marca 2023 v 12:10- Odpovědět

   Dobrý deň,
   je potrebné vyplniť prihlášku (v sekcii ONLINE PRIHLÁSENIE TU) a zaplatiť seminárny poplatok.
   S pozdravom za kolektív IZV

   Beáta Urbancová

Napsat komentář